שם קטגוריה

מדריך כולל לתכנון בניינים ברוויט

Workflow למידול, אנליזה ותכן של מבני בטון מזוין בסביבת Revit

⬇️ להורדת קבצי המדריך לחצו כאן – מודל רוויט נקי לחישוב כל השלבים מטה.

הקדמה ונתונים

מדריך זה מציג את תזרים העבודה (Workflow) המלא לשימוש במוצרי סופיסטיק כדי לבצע מידול, אנליזה, תכן והפקת דוחות באופן מלא עבור בניינים ברוויט. זהו מדריך אב המאחד ביחד מדריכים לאוסף המסודר לפי השלבים המבוצעים בתהליך תכנון בניינים בהתאם לשיטת ה-BIM.

מדריך זה מציג את תזרים העבודה באמצעות דוגמה של מודל בניין אמיתי אשר מלווה את כל השלבים (תתי מדריכים) המוצגים מטה. להלן פרטי המודל בתוכנת Autodesk Revit 2024:

  • כולל 9 מפלסים (2 מהם תת קרקעיים)
  • מכיל 2 גרעיני הקשחה
  • מכיל קורות, עמודים, קירות ותקרות מבטון מזוין

Building Workflow Model


1. מידול אנליטי

זהו השלב הראשון הדרוש מיד לאחר יצירת מודל Revit קונסטרוקטיבי. שלב זה הכרחי כדי להגדיר את העומסים והסמכים על גבי מודל אנליטי וכדי בהמשך לחשב את המבנה באמצעות SOFiSTiK. ניתן לבצע את שלב זה באופן אוטומטי ע”י שימוש במוצר SOFiSTiK Analytical Model Generator (AMG).

🔗 למעבר למדריך לחצו: מדריך מידול אנליטי


2. הגדרת עומסים, סמכים ושחרורים

בשלב זה נמדל את הסמכים והעומסים על גבי המודל האנליטי ברוויט לצורך החישוב ב-SOFiSTiK. בנוסף, נראה כיצד ניתן להוסיף שחרורים באלמנטים ולהגדיר קפיצים בעלי קשיחות מותאמת אישית. יצירת קומבינציות כגון עבור הרס ושירות גם כן תתואר במדריך זה.

Loads and Boundary Conditions

🔗 למעבר למדריך לחצו: מדריך עומסים ותנאי שפה


3. אנליזה גלובלית תלת-ממדית

זהו השלב לחישוב מודל המבנה הגלובלי כולו באמצעות SOFiSTiK. מדריך זה כולל הסבר אודות בחירת חתכים וחומרים, התאמת מקדמים לתקן, חישוב מודל אלמנטים סופיים וביצוע אנליזה לינארית.

Global Analysis Guide

🔗 למעבר למדריך לחצו: מדריך אנליזה גלובלית


4. הורדת עומסים

שלב זה מציג כיצד ליצור תתי מבנים מסוג Sub-Systems (למשל עבור תקרות בודדות) וכיצד להוריד עומסים ביניהם ולהגדיר את קשיחות הסמכים ביניהם.

🚧 מדריך בבנייה ויפורסם בקרוב!


5. רעידות אדמה

בשלב זה נלמד על הדרכים לחישוב אנליזת רעידות אדמה לבניינים באמצעות SOFiSTiK. מדריך זה כולל: חישוב מודים לר”א והדמייתם, הגדרת גרעיני הקשחה וקבוצות אלמנטים להגדרת קשיחויות שונות, הגדרת מקדמים ושיטות חישוב לפי התקנים, הגדרת ספקטרום תגובה, הצגת תוצאות וביצוע תכן לעמידה ברעידות אדמה.

🚧 מדריך בבנייה ויפורסם בקרוב!


6. תכן תקרות

זהו השלב לחישוב תכן של תקרות לאחר האנליזה באמצעות SOFiSTiK. מדריך זה מציג כיצד ליצור ולחשב Sub-Systems של תקרות בודדות, למצוא את הזיון הדרוש לתכן, לבצע אנליזה לא לינארית ולצפות בשקיעות לזמן ארוך.

Slab Design

🔗 למעבר למדריך לחצו: מדריך תכן תקרות


7. תכן קורות

זהו השלב לחישוב תכן של קורות לאחר האנליזה באמצעות SOFiSTiK. מדריך זה מציג כיצד לעבוד עם הכלים של SOFiSTiK בתוך Autodesk Revit, למצוא את הזיון הדרוש לתכן, לבצע תכן מלא הכולל דוחות מפורטים ולצפות בתוצאות על גבי המודל.

🚧 מדריך בבנייה ויפורסם בקרוב!


8. תכן עמודים

זהו השלב לחישוב תכן של עמודים לאחר האנליזה באמצעות SOFiSTiK. מדריך זה מציג כיצד לעבוד עם הכלים של SOFiSTiK בתוך Autodesk Revit, למצוא את הזיון הדרוש לתכן, לבצע תכן מלא הכולל דוחות מפורטים ולצפות בתוצאות על גבי המודל.

🚧 מדריך בבנייה ויפורסם בקרוב!


9. תכן קירות

זהו השלב לחישוב תכן של קירות בטון לאחר האנליזה באמצעות SOFiSTiK. מדריך זה מציג כיצד לעבור לאנליזה מתקדמת ולבצע תכן על אלמנט קווי הסוכם תוצאות של פאנל קיר משטחי, מציג כיצד למצוא את הזיון הדרוש לתכן, לצפות בתוצאות ולהפיק דוחות.

🚧 מדריך בבנייה ויפורסם בקרוב!


10. הפקת תוצאות ודוחות

שלב זה מתמקד בכלים של SOFiSTiK להצגת תוצאות, להפקת דוחות וליצירת הדמיות. מדריך זה כולל הסברים על הגדרות תצוגה, ניווט בממשק המשתמש, הבנת סוגי התוצאות והדוחות והתאמה אישית לפי צרכים.

Results and Reports Thumbnail

🔗 למעבר למדריך לחצו: מדריך הפקת תוצאות ודוחות


להורדת קבצי מדריך זה לחצו על כפתור “קבצים” מטה.

לשאלות נפוצות
נשמח לסייע בכל נושא